![Screenshot 2024-02-21 at 19-30-40 Αθηναϊκό - Μακεδονικό πρακτορείο ειδήσεων](https://boreiosellas.gr/wp-content/uploads/2024/02/Screenshot-2024-02-21-at-19-30-40-Αθηναϊκό-Μακεδονικό-πρακτορείο-ειδήσεων.png)
Συνάντηση εργασίας με τον πρόεδρο και διευθύνοντα σύμβουλο του ΟΑΣΘ, Κώστα Ταγγίρη, είχε σήμερα ο δήμαρχος Θεσσαλονίκης, Στέλιος Αγγελούδης, στο δημαρχιακό μέγαρο.
Στη συζήτηση συμφωνήθηκε να προχωρήσει άμεσα η αναδιαμόρφωση των λεωφορειακών γραμμών των αστικών λεωφορείων για να εξασφαλιστεί η μέγιστη δυνατή εξυπηρέτηση των κατοίκων της Άνω Πόλης
Επίσης συμφωνήθηκε να ενεργοποιηθεί ένα 12θεσιο μίνι βαν, που παραχωρεί ο ΟΑΣΘ στον δήμο, για την εξυπηρέτηση των πολιτών εντός των Κοιμητηρίων Αναστάσεως του Κυρίου στη Θέρμη.
Ακόμη επιβεβαιώθηκε η ανάγκη της ενίσχυσης της συνεργασίας για τη βελτίωση της καθημερινότητας των πολιτών