Μεγάλη μάχη έδωσαν στο Αγρίνιο Παναιτωλικός και ΟΦΗ. Οι δύο ομάδες δημιούργησαν πολλές και τεράστιες…

Μεγάλη μάχη έδωσαν στο Αγρίνιο Παναιτωλικός και ΟΦΗ.

Οι δύο ομάδες δημιούργησαν πολλές και τεράστιες ευκαιρίες, όμως έμειναν τελικά ισόπαλες με σκορ 1-1.

Δεν ανέδειξε νικητή ο αγώνας Παναιτωλικού-ΟΦΗ για την 6η αγωνιστική της Super League.

Από το τελικό 1-1 καμία εκ των δύο ομάδων δεν έμεινε ικανοποιημένη, μιας και δημιούργησαν και έχασαν πολλές και μεγάλες ευκαιρίες.

Στο 10ο λεπτό ο Αλέξανδρος Μαλής έβαλε τον Παναιτωλικό μπροστά στο σκορ με κεφαλιά μετά από κόρνερ και κεφαλιά πάσα του Πέδρο.

Ο ΟΦΗ αντέδρασε γρήγορα και ισοφάρισε 10 λεπτά αργότερα, στο 20′ όταν ο Μπάκιτς τροφοδότησε τον Γαγέγος στην περιοχή, στο σουτ του οποίου μετά τις κόντρες η μπάλα έφτασε στον Φελίπε που με νέο σουτ σκόραρε στην εστία του Καπίνο για το 1-1.

Οι δύο ομάδες συνέχισαν τόσο στο υπόλοιπο του πρώτου μέρους, όσο και στο δεύτερο να πάρουν το προβάδισμα, έχασαν εκατέρωθεν σπουδαίες και σημαντικές ευκαιρίες, οι οποίες αριθμητικά ήταν περισσότερες για τον ΟΦΗ, ωτόσο έμειναν στο τελικό 1-1.

Παναιτωλικός: Καπίνο, Μαυρίας (58′ Λιάβας), Μαλής, Ντουάρτε (52′ Ντίας), Τορεχόν, Πέρες, Μπαλντασάρα, Χουάνπι (52′ Ξενιτίδης), Βοΐλης (52′ Σενγκέλια), Ντίαζ, Πέδρο (88′ Καρέλης).

ΟΦΗ: Μπάουμαν, Λάρσον, Πασαλίδης (70′ Λαμπρόπουλος), Γκαγέγκος (70′ Μοσκέρα), Βούρος, Καρώ, Τοράρινσον (70′ Αμπάντα), Φελίπε (84′ Τοράλ), Μεγιάδο, Γκλάζερ (78′ Νέιρα), Μπάκιτς.

Το άρθρο SL 1-Παναιτωλικός VS ΟΦΗ: Έχασαν τεράστιες ευκαιρίες, έμειναν ισόπαλοι 1-1 εμφανίστηκε πρώτα στο mynews.gr.