![asthenoforo_xr](https://boreiosellas.gr/wp-content/uploads/2024/04/asthenoforo_xr-696x391.jpg)
Ένας 74χρονος άνδρας έχασε τη ζωή του σε τροχαίο δυστύχημα που σημειώθηκε λίγο μετά τις 6 το πρωί στο 1ο χιλιόμετρο της επαρχιακής οδού Νέων Μουδανιών – Σιθωνίας.
Το δυστύχημα έγινε όταν το επιβατικό όχημα που οδηγούσε ένας 20χρονος εξετράπη της πορείας του και συγκρούστηκε πλαγιομετωπικά με το φορτηγό που οδηγούσε ο 74χρονος, ο οποίος τραυματίστηκε θανάσιμα.
Προανάκριση για τα ακριβή αίτια του δυστυχήματος διενεργεί το Τμήμα Τροχαίας Μουδανιών.