![Screenshot 2023-04-15 at 10-59-14 Κυριάκος Μητσοτάκης Παρακολούθησε την ακολουθία του Επιταφίου στην Τήνο με τη σύζυγό του εικόνες - iefimerida.gr](https://boreiosellas.gr/wp-content/uploads/2023/04/Screenshot-2023-04-15-at-10-59-14-Κυριάκος-Μητσοτάκης-Παρακολούθησε-την-ακολουθία-του-Επιταφίου-στην-Τήνο-με-τη-σύζυγό-του-εικόνες-iefimerida.gr_-696x463.png)
«Καλή Ανάσταση! Χρόνια πολλά με υγεία, δύναμη και προκοπή σε όλες τις Ελληνίδες και όλους τους Έλληνες, σε όλο τον κόσμο!», ευχήθηκε με ανάρτησή του στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης ο πρωθυπουργός Κυριάκος Μητσοτάκης.
Ο Κυριάκος Μητσοτάκης παρακολούθησε την Ακολουθία και στη συνέχεια την περιφορά του Επιταφίου, στην Παναγία Ευαγγελίστρια της Τήνου όπου βρίσκεται για το τριήμερο του Πάσχα.
Ο πρωθυπουργός έφτασε στην εκκλησία λίγο μετά τις 9 το βράδυ και άναψε ένα κερί συνοδευόμενος από την σύζυγό του Μαρέβα Γκραμπόφσκι.
Σήμερα, Μεγάλο Σάββατο ο πρωθυπουργός θα παρακολουθήσει τη Θεια Λειτουργία στην Παναγία της Τήνου και στη συνέχεια θα στείλει το Πασχαλινό του μήνυμα σε όλη την Ελλάδα.